GBG Brno #12 Ovládněte Google Gmail & Kontakty & Kalendář #1

Ovládněte Gmail & Kontakty & Kalendář Vzhledem k náročnosti tématu a bude tato přednáška provázena dvěma lektory, kteří se budou moci věnovat, jak začátečníkům tak i pokročilejším.

O akci

Gmail & Kontakty: Naučíte se ovládat mocnou emailovou službu Gmail. Od odesílání přes příjem emailů, hromadnou poštu, odpovědi v nepřítomnosti, emailové pozvánky, skupiny, vyhledávání, emailové zkratky. Upozornění na nový email na ploše PC/notifikace. Dostaneme se ke službě Kontakty & Synchronizaci s Androidem. Vytvoření “Skupin” kontaktů, importya exporty kontaktů např. z LinkedIn.

Opustíte MS Outlook a další emailové klienty, stanete se produktivnější, efektivnější, flexibilnější díky nástrojům Google.. Výběr z bodů které probereme: Prostředí psaní a odesílání zpráv a odpovídání na ně Vkládání obrázků a příloh z Google Disku (např. do velikosti několika GB!), desktopu Barevné a automatické filtrování e-mailů do složek, Firma/Škola/banka/rodina/newslettrery Zvýraznění nejdůležitější pošty pošty, aby vám nezapadla v ostatních Vytváření kontaktů a skupin kontaktů Ukázka populární Zero-Inbox Trackování emailů a Aplikace z Chrome na sledování emailu (kdy a kdo ho otevřel)

Google Kalendář: Naučíte se plánovat svůj pracovní a volný čas nebo uspořádat večírek. Pomocí nástrojů Google Kalendáře, naplánujeme společně zasedačky/společné prostory, Výlet skupiny na chatu, naučíme se sdílet kalendář s nebližšími a povolit jim například editaci, přijmutí/zamítnutí pozvánky, úpravu společného času (pokud se pozvánka trefí do plného kalendáře, nabídne alternativu schůzky), naplánování videochatu. Zobrazení kalendáře na webu (skryté/veřejné/údaje) nebo dokumentu Google. Jednorázové a opakující se události (Pravidelný tenis, opakující se narozeniny, ročně, týdně, měsíčně, atd.) Seznamy úkolů pro ostatní, reagování na splněné úkoly

Výběr z bodů, které probereme: Navigace Kalendář Google a nastavení předvoleb kalendáře Vytváření událostí, včetně celodenní a opakování události, zvaní hostů Sdílení kalendáře určeným osobám nebo veřejně Plánování využití prostoru, věci atd. (zasedačky/auta) Reakce na pozvánky Tvorba sekundárních kalendářů (rodina/webináře/práce/klienti) Vyhledávání v událostech a událostí Appky pro Kalendář a Android Toto školení bude probíhat formou přednášky asi o 120 bodech. Workshopové DOTAZY bude POMÁHAT ŘEŠIT druhý přednášející a budou se postupně střídat..

Školení povedou dva zkušení uživatelé Google Apps, aby jsme mohli uspokojit jak naprosté začátečníky, tak i pokročilé uživatele.

Podnikatel a zkušený uživatel Google aplikací Jáchym Důjka a Cloud konzultant a lektor Google Apps for Work, Ramon Mutyaba.

Požadavky: Ideálně vlastní notebook + smartphone Android nebo iPhone, hlavně aktivní Gmail účet. Kurz je určen: Pro úplné začátečníky a pokročilé Vstup: ZDARMA Na akci je třeba být registrován nahoře v události “vstupenky” nebo zde: https://goo.gl/brFbxF Po školení bude jako vždy neformální asi hodinový Networking, kde se můžeme navzájem seznámit, sdělit si své zkušenosti nebo se zeptat na případné dotazy. Sebou si nezapomeňte hlavně dobrou náladu a přiveďte kolegy, přátele. PROSÍME O DALŠÍ SDÍLENÍ. Těšíme se na Vás. Jáchym a Ramon

GBG Brno #12 Ovládněte Google Gmail & Kontakty & Kalendář

Ovládněte Gmail & Kontakty & Kalendář Vzhledem k náročnosti tématu a bude tato přednáška provázena dvěma lektory, kteří se budou moci věnovat, jak začátečníkům tak i pokročilejším.

20.04.2016 17:00 - 20:00

Adresa

Coworking MITROVSKI
Brno Veletržní 716/13

Organizují skupiny

Sledujte akci