GDG Open Hardware Hackathon Prague Říjen 2014

Hardware pro vývojáře - BEZ pájení, assembleru a napěťových děličů!

O akci

Open Hardware je možností, jak i my vývojáři můžeme vytvořit něco hmotného - a to BEZ pájení, BEZ assembleru a BEZ nutnosti vědět, co je to napěťový dělič (a znát elektrotechniku).

V pátek proběhnou úvodní přednášky, rozdělení do týmů a výběr gadgetů. Následovat bude afterpárty. V sobotu začneme s pitchem všech projektů a s vlastním vývojem, úkolem každého týmu bude oživit svůj gadget a přimět jej (nebo s jeho pomocí) dělat něco zajímavého.

Pokročilé DYI Gadgety mají speciální zadání.

V sobotu ve 18:00 nastane konec vývoje a budou následovat prezentace výtvorů a vyhlášení těch nejzajímavějších nápadů. Pak bude následovat afterpárty.

Na akci je možné si přinést (a posléze odnést) vlastní gadget na kterém/se kterým je možné realizovat vlastní úmysly.

Veškerý kód, který na během akce vznikne, je však NUTNÉ vytvářet jako Open Source, již během akce budeme vše verzovat v na GitHubu. To je idea Open Hardware hackathonu. Vlastní gadget si lze odnést, erární gadget je nutné vrátit, ale kódem obohatíme svět ;)!

Do týmu je nutné mít alespoň jeden notebook, vhodné je mít jich víc, urychlí to vaši práci. Některé projekty se umí dobře propojit s různými Smartphony, či tablety, pokud se chcete do něčeho takového pustit, je vhodné si je přinést.

Na místě budou k dispozici různé pomůcky (kleště, dráty, atd.) ale pokud máte i nějaké vlastní doporučujeme si je přinést, neboť si pak nebudeme všichni muset půjčovat těch pár, které seženou orgové.

Akce je ZDARMA, registrace povinná zde http://goo.gl/VBmOxi

Pokud bude více zájemců než kapacita akce, bude proveden výběr. Výběr bude brát v potaz do určité míry pravidlo kdo-dřív-přijde-ten-dřív-mele a do určité míry bude brát ohled na míru zájmu a schopností, či zkušeností zájemce. Zkušenosti a schopnosti budou posuzovány na základě toho, co vyplníš do pole "Zkušenosti s Open Hardware a míra zájmu o něj" v registračním formuláři, míra zájmu bude posuzována podle toho, co vyplníš do polí "Zkušenosti s Open Hardware a míra zájmu o něj" a "Vzkaz pro organizátory" v registračním formuláři.

Přednost budou mít vývojáři, programátoři, DYIčkaři, bastlíři a další před markeťáky, designéru, manažery a dalšími.

Akce je určena pro začátečníky i pokročilé. To, že jsi nadšeným totálním začátečníkem neznamená, že tě na akci nechceme - pouze by v takovém případě bylo vhodné nemít tým jen z nadšených začátečníků, ale i s tím se umíme poprat ;)!

V případě jakýchkoli dotazů a přání nám napiš na info@gug.cz (můžeš tykat ;)).

Těšíme se na tebe!

Akce je ZDARMA, registrace povinná zde http://goo.gl/VBmOxi

Přednášky

V pátek proběhnou dvě přednášky.

První přednáška bude od Tomáše Jukina na téma "Jak ochočit Arduino za 5 minut"

Povíme si, jak ochočit svého Arduino mazlíčka, jaké jsou základní příkazy a postupy učení ho novým kouskům a jak poznat a odstranit první možné problémy při jeho adopci.

Druhá přednáška bude od Štěpána Bechynského na téma "Arduino Yún"

Arduino Yún spojuje klasické Arduino a počítač s Linuxem. Arduino se stará o komunikaci se senzory a aktuátory a Linux část má na starost komunikaci a složitější výpočty.

Partneři akce jsou

Hlavním mediálním partnerem je Dotekománie.

Za prostory děkujeme Unicorn College.

Přijďte na GDG Open Hardware Hackathon Prague Říjen 2014

GDG Open Hardware Hackathon Prague Říjen 2014

Hardware pro vývojáře - BEZ pájení, assembleru a napěťových děličů!

24.10.2014 18:00 - 25.10.2014 21:00